Bieszczady jako świetne miejsce na letnie wakacje
- Szczegóły
Bieszczady to kraina cudownych gór, które od lat są kochane przez ludzi ceniących spokój, ciszę, dziką przyrodę i ustronne, bezludne miejsca. W żadnym innym zakątku Polski nie odpoczniemy i nie zregenerujemy się tak szybko jak tutaj. Nie odnajdziecie tu wielkich centr handlowych, kin czy nocnych klubów, ale za to nauczycie się dostrzegać piękno przyrody. W dzisiejszym wpisie przedstawimy kilka powodów, dlaczego warto spędzić letnie wakacje właśnie w Bieszczadach.
Co można robić w Bieszczadach latem?
Mimo braku typowo miejskiej infrastruktury w Bieszczadach na pewno nie będziecie się nudzić. Zamiast wyjścia do dużego sklepu można tutaj spędzić błogi czas na łonie natury, z którą trudno jest obcować, mieszkając w mieście. Oto kilka pomysłów na letnie wycieczki po Bieszczadach:
- Solina – warto odwiedzić to miejsce, które co prawda jest oddalone od górskich szlaków, ale jego niewątpliwym atutem jest położenie tuż nad Jeziorem Solińskim, które nazywane jest także bieszczadzkim morzem ze względu na jego imponujące wymiary. Można tu odpocząć na plaży, popływać w czystej wodzie, powędkować albo wynająć żaglówkę i udać się w rejs. Dobrym pomysłem jest zatrzymanie się w naszych domkach nad Soliną, które są prawdziwą ostoją spokoju.
- Wetlina – niewielka miejscowość nierozerwalnie kojarząca się z Bieszczadami. To stąd można wyruszyć na jeden ze sławnych bieszczadzkich szlaków górskich, np.: na Smerek, Połoninę Wetlińską i Caryńską albo na Tarnicę. Znajduje się tutaj także wiele uroczych barów i restauracji serwujących pyszne regionalne potrawy.
- Mini zoo w Lisznej koło Cisnej – wspaniałe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To jedna z atrakcji turystycznych łączących pokolenia. W tym cudownym zoo będziecie mieli okazję podziwiać jelenie, daniele, muflony, dziki, szopy, fretki, nutrie, króliki i wiele innych zwierząt. Możemy je obserwować z bliska, a nawet karmić je z ręki specjalną mieszanką pokarmu, którą można kupić w kasie.
- Park gwiezdnego nieba – to prawdziwa gratka dla miłośników nocnego nieba. Jest to specjalny rejon Bieszczadów, gdzie niebo jest bardzo ciemne, nieskażone sztucznym oświetleniem ludzkich osad. W takich warunkach można obserwować planety, gwiazdy, a nawet tak odległe obiekty kosmiczne jak galaktyki czy mgławice.
- Drewniane bieszczadzkie cerkwie – te zabytkowe budowle stały się jednym z symboli Bieszczadów. Najwięcej z nich możemy podziwiać w północno–wschodniej części tych gór. Zwiedzając je, warto zwrócić uwagę na charakterystyczny łemkowski styl architektoniczny.